Bzy

*

Niech no tylko
zakwitną bzy…
wtedy nic już
nie będzie ważne…
będzie maj i my!
Znowu słońce majowe
rozgrzeje nasze serca
zimą uśpione…
znowu noce upojne
będą utkane nadzieją
skrytą i nieśmiałą,
rozniecającą płomień
uczuć posiwiałych!
Niech tylko odurzą
nas bzy zapachami…
wtedy na pewno
nic nie będzie ważne…
będziemy tylko my -
jak dawniej zakochani!

*


emerytka

Średnia ocena: 9
Kategoria: Miłosne Data dodania 2013-04-11 22:58
Komentarz autora:
Napisz wiadomość Dodaj do listy znajomych Strona glówna < emerytka > < wiersze >
emerytka | 2013-06-04 11:24 |
Dziękuje za słowa krytyczne, biorę sobie do serca. Lubię prostotę, naturalność, jasność - nie lubię metafor, może dlatego, że nie umiem stosować - pozdrawiam:)
WarDestruction | 2013-04-12 21:29 |
Roman - to chyba najgłupsze twierdzenie (pierwsze zdanie twojej wypowiedzi) jakie słyszałam na tym portalu (oczywiście, pomijając niektóre zdania Zieli, bo ten użytkownik jest po prostu mistrzem w poglądach na świat skupiających się na 5 gwiazdkach). Ja się zapytam : to po co dodaje się wiersz? Nikt tu raczej nie jest krytykiem literackim, ale ten portal jest po to, by oceniać. Co, mam sztucznie mówić jaki ten utwór piękny? Zwłaszcza, że niemalże każdy (ogółem, nie na portalu) tak pisze? Ja przed wszystkim oczekuję od kogoś krytyki, a nie pochwały. Jeśli wychodzi się z założenia "nie jestem krytykiem literackim, więc nie jestem upoważniany do analiz" to powodzenia, bo idąc tym tokiem myślenia fakt, że nie jesteś matematykiem wiążę się z tym, że nie powinieneś nic z nią działać. Zaś co do wierszy na plath, no to chyba masz pecha (lub szczęście?), bo ja ciągle napotykam się na wiersze o jaskółkach, wiośnie, słodkiej Wielkanocy i innych bzdetach. Ogółem nie lubię opisów, po co ludzie mi opisują wiosnę? Że ja taka głupia, że nie wiem jak wygląda? Osobiście jestem zdania, że sztuka powinna stawiać sobie za cel zmianę świata, a nie opisywanie go bez żadnego morału. Ale to już moje przemyślenia, w sumie nie mam zamiaru oceniać wiersza przez pryzmat poglądów, bo to tak jakby krytykować kryminał, bo jest kryminałem, a ja nie lubię kryminałów. Po prostu uważam, że wiersz "na górze" jest pospolity i mógłby zostać napisany lepiej, nawet najbłahsze tematy da się obrócić w piękno, a tutaj jest wątek miłosny w dodatku, więc ogółem można się popisać, bo istnieje jakieś urozmaicenie. Nie mam zamiaru gadać kłamstw o tym, że to prześwietne, bo ten portal służy do pomocy poetom, a nie uśpienia ich czujności i zatrzymania w rozwoju. Uzasadniona krytyka to jest coś.
a_sina | 2013-04-12 12:18 |
śliczny wiersz. ciepły i pogodny :)
roman | 2013-04-12 08:50 |
Nie jestem krytykiem literackim i nie czuję się upoważniony do takich analiz. Jakoś takich ciepłych i nastrojowych wierszy, przy tym płynnych nie za duzo na tym portalu. Może tylko takie mam szczęście, że co wejdę na portal to czytam o nieszczęśliwej miłości i cierpieniach z tym związanych lub ewentualnie o śmierci. Pozdrawiam :)
WarDestruction | 2013-04-12 00:48 |
Jako zwolenniczka zimy i wiosenna alergiczka - nie zgadzam się. Swoją drogą, kocham słowo "bzy", to tak świetnie brzmi, kiedy chłopak pyta mnie czy tam inną dziewczynę "Czy lubisz bez", niektórzy może załapią o co chodzi :) A wiersz jako tako przeciętny. Nie zachwycił mnie, jeden z miliona utworów i dziwny wydaje mi się ten powtarzający się w kółko wielokropek sugerujący jakiś ważny przekaz, którego nie widzę, ale rozumiem, że chciałaś oddać nastrój. Wiersz teoretycznie ładny, ciepły, ale tylko ładny i tylko ciepły, takich dzieł jest mnóstwo. Brak metafor jak dla mnie, a przynajmniej takich, które zostają w pamięci. Porównania to też nie mocna strona tego wiersza. Ale może on po prostu miał być prosty.
roman | 2013-04-11 23:32 |
ładny wiersz, ciepły. Tylko, czy te bzy w tym roku w maju zakwitną :)
Brak komentarzy
Aby dodać komentarz zaloguj się
E-mail Hasło Zarejestruj się